Polska Policja wraz z firmą Screen Network uruchomiły akcję, która ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Zachęca kierowców do zmniejszenia prędkości prowadzonych pojazdów. Codziennie na nośnikach DOOH wyświetlana będzie mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jest ona uaktualniana danymi przekazywanymi z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Do końca wakacji w ogólnopolskiej sieci ponad 20 tys. ekranów digital OOH wyświetlana będzie mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Aktualizowana jest ona na bieżąco.

 Tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz łączną ich liczbę od początku wakacji.

Niestety, z każdym dniem mapa jest coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywają nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat. Zależy nam, żeby kierowcy zwrócili uwagę na skalę tragedii i pomyśleli, czy nie warto czasem dojechać 5 minut później, niż narażać czyjeś życie – mówi insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Źródło: Marketing przy Kawie

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy