Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 to układy SoC, które zapewniają nowej klasy wydajność dla branży systemów wbudowanych dostarczając 3-krotnie więcej wydajności na Wat w porównaniu do poprzedniej generacji produktów AMD z serii R SoC oraz 4-krotnie więcej wydajności per dolar w porównaniu z konkurencją

 

W trakcie Taiwan Embedded Forum firma AMD (NASDAQ: AMD) ogłosiła powiększenie rodziny Ryzen Embedded o nowe układy SoC AMD Ryzen Embedded R1000, które bazują na technologiach odnoszącej sukcesy serii Ryzen Embedded V1000. Procesory te zapewniają moc dwóch rdzeni, czterech wątków, a przy tym mogą napędzać nisko-prądowe, bez-wentylatorowe rozwiązania obsługujące wyświetlacze 4K oferując jednocześnie wiodące funkcje ochrony dla systemów brzegowych. AMD Ryzen Embedded R1000 to idealne układy do zastosowania w systemach wyświetlających, wydajnych systemach brzegowych, sieciowych, urządzeniach typu „thin client” i wielu innych.

Klienci tacy jak Advantech, ASRock Industrial, IBASE, Netronome, Quixant i inni już opracowują swoje produkty wykorzystujące procesory Ryzen Embedded R1000. Także Atariwybrało dla swojego systemu gier Atari VCS układ SoC z tej serii, aby wykorzystać ich wydajne układ graficzny Vega 3 oraz architekturę rdzeni „Zen”. 

„Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 rozbudowują rodzinę produktów Ryzen Embedded i stanowią przekonujące opcje dla klientów, którzy szukając bardzo konkurencyjnych rozwiązań pod względem stosunku wydajności do zużycia energii chcieliby wykorzystać wydajne architektury „Zen” i „Vega”. — powiedział Stephen Turnbull, dyrektor ds. zarządzania produktem i rozwojem działalności działu Embedded Solutions w AMD. — Procesory Ryzen Embedded R1000 mogą obsługiwać bogate multimedialnie środowiska dla systemów wyświetlaczy, automatów do gier w kasynach, a także wymagające korporacyjnej klasy zabezpieczeń systemy brzegowe, sieciowe oraz urządzenia typu „thin client”. Produkty te jednak przede wszystkim wprowadzają nowej klasy wydajność zapewniając klientom kompatybilność sprzętową i programową w ramach rodziny Ryzen Embedded.” 

Powiększająca się rodzina produktów Ryzen Embedded

Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 tak, jak i inne z tej rodziny produktów, zapewniają branży systemów wbudowanych wysoką wydajność, duże możliwości multimedialne i zaawansowane funkcje ochrony znane z serii Ryzen Embedded V1000.

W miarę jak branża wymaga coraz bardziej wciągających i angażujących doznań wizualnych klienci potrzebują procesorów, które obsłużą ekrany wysokiej rozdzielczości z wymagającą oprawą graficzną. Układy AMD Ryzen Embedded R1000 obsługują do trzech ekranów 4K z odświeżaniem 60 klatek na sekundę, a przy tym zapewniają wsparcie dla 10-bitowego enkodowania/dekodowania zgodnego ze standardem H.265 oraz dekodowania zgodnego z VP9. To pozwala producentom OEM i ODM oferować produkty o przekonujących możliwościach wizualnych.

Ponadto procesory Ryzen Embedded R1000 wykorzystują te same nowoczesne funkcje ochrony, jak inne produkty z rodziny AMD Embedded, w tym technologie takie jak „Secure Root of Trust” i „Secure Run Technology”. Dają one klientom funkcje potrzebne do uruchomienia zabezpieczeń niezależnie od tego, czy urządzenie jest podłączone do sieci systemu brzegowego czy obsługuje system wyświetlaczy. 

Nowi klienci i wczesne wdrożenia

STRATACACHE, lider w branży technologii marketingowych zwróconych do klienta, w tym systemów wyświetlania digital signage wybrał procesory AMD Ryzen Embedded R1000 i V1000 do swoich nowych odtwarzaczy digital signage oferujących wiele wyjść wideo w produktach z rodzin STRATACACHE, Scala, X2O Media i Real Digital Media. Odtwarzacze te wykorzystują zalety platformy Ryzen Embedded, a także znakomitą wydajność graficzną, która pozwala uruchamiać materiały wizualne w 4K.

„Korzyścią z zastosowania procesorów AMD Ryzen Embedded R1000 i V1000 jest dla nas obniżenie kosztów systemów 4K z wieloma wyjściami wideo. — powiedział Chris Riegel, dyrektor generalny w STRATACACHE. — Zarówno AMD Ryzen Embedded V1000 jak i R1000 zapewniają nam wydajność graficzną, jakiej potrzebujemy i to w jednym układzie typu SoC, gdy wcześniej wymagało to zastosowania droższych par procesorów z dodatkową kartą graficzną. Tym samym pozwala nam to obniżyć koszty systemów, które jednocześnie są mniejsze i bardziej energooszczędne, a przy tym wydajne na tyle, że mogą obsłużyć wiele ekranów 4K w oparciu o nasze platformy CMS.”

Netronome to lider w sektorze wydajnych rozwiązań dla inteligentnych serwerów i systemów przechowywania w sieci, który wykorzystuje układy AMD Ryzen Embedded R1000 SoC do nowych systemów sieciowych, brzegowych i urządzeń ochronnych. „Korzyścią z zastosowania procesorów AMD Ryzen Embedded R1000 jest dla nas możliwość powiększenia portfolio produktów przy wykorzystaniu tych samych wydajnych rdzeni „Zen”, co zapewnia funkcjonalność ochrony i możliwości konfiguracji połączeń, jak w większych procesorach z rodzin Ryzen i EPYC. — powiedział Mike Benson, starszy wiceprezes ds. inżynierii systemów i platform w Netronome. — Nasi klienci chcą mieć pewność, że mają bezpieczne i wydajne urządzenia, które zapewniają im znakomitą wartość, a procesory AMD Ryzen Embedded R1000 w połączeniu z naszą technologią Network Flow Processor po prostu to im oferują. Jesteśmy podekscytowani powiększeniem portfolio produktów AMD Embedded oraz możliwością wdrożenia ich w naszej rodzinie sprzętu.”

„Dzięki procesorowi AMD Ryzen Embedded R1000, który napędza system Atari VCS, możemy zapewnić obsługę treści 4K HDR w 60 klatkach na sekundę, bo tego użytkownicy oczekują od nowoczesnego, bezpiecznego systemu do gry i rozrywki. —powiedział Michael Arzt, dyrektor operacyjny Atari Connected Devices. — Nowe układy AMD Ryzen Embedded SoC ponadto pomogą chronić środowisko i treści VCS w miarę jak wspieramy niezwykły model otwartego dostępu, który umożliwia bardzo twórczej społeczności Atari instalować dowolny system operacyjny obok Atari OS.”

Źródło: Telix.pl

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy