Interaktywne billboardy na żywo w całej Wielkiej Brytanii pokażą dokładnie, które hrabstwa są najbardziej aktywne rowerowo. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez markę odzieżową Le Col, która oferuje ubiory dla kolarzy. Le Col Tour Challenge odbędzie się na aplikacji Strava, a kolarze w każdym hrabstwie będą starali się przejechać jak największą liczbę kilometrów.
Wyniki nie będą jednak dostępne nie tylko dla użytkowników Stravy - informacje o postępach i statystyki na żywo będą wyświetlane na interaktywnych billboardach. Aby wziąć udział w wydarzeniu, użytkownicy aplikacji muszą się zarejestrować i zacząć rejestrować swoje przejażdżki. Ogólnokrajowe zawody rozpoczną się 6 lipca, wraz z rozpoczęciem Tour de France.

Kluczowym wskaźnikiem jest odległość - więc rowerzyści mieszkający w bardziej górzystych rejonach kraju będą musieli poświęcić więcej czasu od tych, którzy wokół siebie mają płaskie równiny. Ale na Stravie będą dostępne wyniki wraz z różnicami wysokości na trasie. Na billboardach zarządzanych przez Clear Channel, mieszkańcy każdego hrabstwa będą mogli zobaczyć zarówno swoje osiągnięcia, jak i to, jaki dystans dzieli ich od lidera i konkurenta tuż przed nimi.

Dla osób biorących udział w zawodach przewidziano nagrody - m.in. bon o wartości 50 funtów dla każdego zawodnika, który przejedzie 115 kilometrów w okresie od 6 lipca do 28 lipca, a także udział w losowaniu zestawu o wartości 2000 funtów.

Źródło: Cycling Weekly

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy