W trakcie zakończonej w ubiegłym tygodniu 5. edycji konferencji Digital Signage Trends jednym z punktów programu były warsztaty dotyczące zastosowania i roli Digital Signage w muzeach i instytucjach kultury.

Specjalistyczne warsztaty przeznaczone są dla pracowników muzeów i wszystkich instytucji świata kultury, którzy odpowiadają za udostępnianie swoich zasobów szerokiej publiczności.

Podczas warsztatów zostały zaprezentowane najciekawszy przykłady wykorzystania technologii cyfrowych w instytucjach kultury z Polski i z zagranicy oraz najnowsze technologie i trendy. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie są potrzeby współczesnych odbiorców kultury i możliwości zastosowania nowych technologii komunikacyjnych w odpowiedzi na te potrzeby. Całość zakończyła się debatą. 

Warsztaty prowadziliDominika Mietelska-Jarecka oraz Sebastian Wacięga, na co dzień związani z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie oraz Joanna Krzyżewska i Łukasz Bzymek z MAE Multimedia Art & Education, 
nowoczesnej pracowni projektowo-realizacyjnej, wykonawcy wystaw stałych m.in. w takich instytucjach jak Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i Muzeum Śląskie w Katowicach.

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy