TRIAS AVI, jako dostawca i integrator systemów audiowizualnych zadbał o multimedialną aranżację wystawy czasowej „Olga Boznańska (1865-1940)”. 

25 lutego br. w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy czasowej „Olga Boznańska (1865-1940)” 

TRIAS AVI jako Partner Technologiczny Muzeum Narodowego w Warszawie zapewnił dostawę, instalację oraz integrację systemów multimedialnych niezbędnych do zrealizowania wystawy. Dzięki urządzeniom widzowie jeszcze silniej poczują atmosferę towarzyszącą twórczości artystki. W przestrzeni oddającej rzeczywisty charakter atelier malarki, za pomocą projekcji multimedialnej, uzyskany został widok z okna, który mógł przypuszczalnie towarzyszyć Boznańskiej podczas codziennego aktu twórczego. 

Inspiracją do zaprezentowania twórczości Olgi Boznańskiej - jednej z najbardziej cenionych polskich malarek, zaliczanych do ścisłego grona najwybitniejszych artystek europejskich stała się przypadająca na 15 kwietnia 2015 roku 150 rocznica urodzin artystki. 

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprezentuje 150 prac Boznańskiej z różnych okresów jej twórczości oraz kilkanaście obrazów innych artystów, zarówno tych, z którymi tradycyjnie bywa konfrontowana, jak i dzieł otwierających nowe konteksty. Wyjątkową atrakcją warszawskiej wystawy będzie znakomity obraz pędzla Jamesa Abbotta McNeilla Whistlera Harmonia w szarości i zieleni: Miss Cicely Alexander, wypożyczony na pierwszy miesiąc ekspozycji przez Tate w Londynie (do 25 marca). 

Obecna monograficzna wystawa stanowi wspaniałą okazję do zaprezentowania możliwie kompletnego oeuvre artystki. Zestawienie prac wypożyczonych z 19 polskich muzeów, dziewięciu muzeów zagranicznych oraz 35 kolekcji prywatnych, w tym z dziewięciu kolekcji zagranicznych, czyni wyjątkową okazję do rozsmakowania się w twórczości Mademoiselle de Boznańska. 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 02.05.2015r. w Muzeum Narodowym w Warszawie. 

Ekspozycja pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej. 
Wystawa zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, ze specjalnym udziałem Musée d’Orsay. 

Źródło: TRIAS

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy