W piątek 18 września wieczorem na Wawelu odbyło się wyjątkowe widowisko - "Wawel. Alchemia światła". Na dziedzińcu arkadowym można było zobaczyć niecodzienny spektakl wykorzystujący m.in. visual art i 3D mapping, ożywiający wawelskie legendy. W spektaklu wzięli udział liczni artyści, w tym Anna Dymna czy Jerzy Stuhr, którzy odpowiadali za dialogi w niezwykłym spektaklu. 

W spektaklu trwającym 70 minut można było zobaczyć i usłyszeć wiele legend związanych z Wawelem. Wyrażone zostały one w postaci muzyki na żywo, malarstwa, tańca, śpiewu i słowa oraz trójwymiarowych obrazów, które zostały nałożone na arkady wawelskiego dziedzińca. 

Bohaterowie wielu legend związanych z Wawelem pojawiali się za sprawą iluminacji, efektów specjalnych i animacji smoka wawelskiego, który m.in. dokonywał zniszczenia wirtualnego Wawelu. 

Wyjątkowe wizualizacje graficzne były możliwe dzięki użyciu projektorów w technologii 3chip DLP, o łącznej mocy prawie 200 tys. lumenów. Obrazy zostały wyświetlone na ekranie o około 120 metrów długości i 15 metrów wysokości, co w sumie daje około 1800 metrów kwadratowych projekcji. Magię dźwięku przestrzennego zapewnił system kwadrofoniczny. 

Źródło: malopolskaonline.pl; interia.pl

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy