W tym roku po raz pierwszy podczas Konferencji Digital Signage Trends odbędą się specjalistyczne warsztaty dla pracowników muzeów i wszystkich instytucji świata kultury, którzy odpowiadają za udostępnianie swoich zasobów szerokiej publiczności. 

Zajęcia skupią się wokół wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych, które coraz częściej są obecne w instytucjach kultury, a które wymagają dobrego przemyślenia ich roli i celów, jakim mają służyć. 

Warsztaty odbędą się pod hasłem „Narzędzia cyfrowe jako media między celami muzeum a potrzebami odbiorców”, a ich uczestnicy dowiedzą się m.in.: 
• jak udostępniać dziedzictwo w sposób adekwatny do potrzeb odbiorców i celów muzeum,
• jak analizować zasoby dziedzictwa pod kątem ich udostępniania,
• w jakich sytuacjach narzędzia cyfrowe mogą być szczególnie przydatne. 

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane ciekawe przykłady wykorzystania technologii cyfrowych w instytucjach kultury z Polski i z zagranicy oraz najnowsze technologie i trendy. Uczestnicy zajęć wspólnie zastanowią się nad potrzebami współczesnych odbiorców kultury i możliwością zastosowania nowych technologii komunikacyjnych w odpowiedzi na te potrzeby. Całość zakończy debata. 

Warsztaty poprowadzą Dominika Mietelska-Jarecka oraz Sebastian Wacięga na co dzień związani z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji, której można dokonać wypełniając formularz dostępny na stronie: http://www.digitalsignagetrends.pl/pl/rejestracja 

Konferencja Digital Signage Trends odbędzie się 13 września br. w warszawskim hotelu Novotel Warszawa Airport. 

Patronat medialny nad konferencją sprawuje portal digitalsignagenews.pl 

Źródło: Marengo

Zapisz się do Newslettera

Partnerzy