Klocki – idealny prezent na każdą okazję

Jeżeli musisz kupić dziecku prezent, a totalnie nie masz pomysłu, to idealnym rozwiązaniem będą z pewnością klocki. Już od wielu lat dzieci w każdym wieku uwielbiają zabawy klockami i nigdy nie mają ich dosyć. Wystarczy jedynie wybrać klocki dostosowane do wieku konkretnego dziecka, a następnie cieszyć się jego radością po otrzymaniu prezentu.

Klocki dla najmłodszych

Klocki sprawdzą się jako prezent nawet dla dzieci kilkumiesięcznych czy rocznych. W takim przypadku najlepiej postawić na klocki drewniane lub na duże klocki konstrukcyjne. W tym wieku dziecko nie będzie jeszcze w stanie tworzyć skomplikowanych budowli, ale budowanie wieży z klocków, a następnie jej rozwalanie z pewnością dostarczy dziecku wiele radości.

Klocki dla malucha

Dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat idealnym prezentem będą klocki konstrukcyjne dostosowane do ich wieku lub zestawy klocków Lego Duplo. Klocki lego duplo przypominają swoim wyglądem klocki lego, które każdy z nas zna ze swojego dzieciństwa, ale są od nich znacznie większe. Większy rozmiar klocków sprawia, że budowanie z klocków jest łatwiejsze dla niewprawionych rączek niż budowanie z mniejszych elementów, a dodatkowo sprawia, że klocki te są bezpieczniejsze dla dziecka. Kilkuletnie dzieci często mają nawyk wkładania wszystkiego do buzi, co sprawia, że istnieje ryzyko połknięcia małych elementów. Większy rozmiar klocków eliminuje to ryzyko.

Klocki dla starszych dzieci

W przypadku dzieci w wieku od 4 czy 5 lat i starszych idealnym prezentem będą z pewnością klocki lego. Szukając konkretnego zestawu dla dziecka można wybierać spośród mniejszych zestawów zawierających ok. 300-400 klocków, które idealnie sprawdzą się dla 5-latków, jak również spośród dużo większych zestawów, które z pewnością przypadną do gustu starszym dzieciom. Ważne, żeby poziom trudności był dobrany odpowiednio. Poszczególne zestawy różnią się nie tylko stopniem trudności, ale również tematyką. Dziewczynkom z pewnością spodobają się zestawy z serii Lego friends, natomiast chłopcy docenią zestawy z serii Speed.

Jeżeli po raz kolejny nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, to klocki z pewnością są czymś, na co warto się zdecydować. Te zabawki nie tylko przyniosą dziecku wiele radości, ale również mają walory edukacyjne – dzieci ćwiczą cierpliwość i koncentrację oraz motorykę małą.