Czy to najlepsze klocki dla najmłodszych?

Lego ma w swojej ofercie multum różnorodnych kolekcji. Jedne dedykowane są konsumentom poszukującym większych wyzwań, jeśli chodzi o budowę konstrukcji, inne powstają z myślą o najmłodszych entuzjastach zabawy klockami. Do tej drugiej kategorii zalicza się seria lego friends. Kolekcja ta została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najlepiej wpisać się w potrzeby i wymagania maluchów, które dopiero poznają świat. Co więcej, twórcy postawili na promocję serii, która zachęca do zabawy z przyjaciółmi, a więc ułatwia rozwój dziecka nie tylko na poziomie zręcznościowym, ale i emocjonalnym.

Od szóstego roku życia

Seria Lego Friends powinna okazać się atrakcyjną rozrywką dla dzieci powyżej 6 roku życia. Dla młodszych maluchów może to być jeszcze zbyt skomplikowana rzecz, dlatego, zanim pomyślimy o zbyt szybkim zakupie, lepiej upewnijmy się, czy nasze dziecko poradzi już sobie ze składaniem bardziej złożonych elementów. Co warto wiedzieć o tej kolekcji? Przede wszystkim to, że jej głównym zamysłem jest nauka poprzez zabawę. Dzieci, budując różne konstrukcje (od zamków, przez ekologiczne farmy i centra handlowe, aż po wesołe miasteczka i domki na drzewie), poznają zasady panujące w naszej rzeczywistości. Uczą się, że połączenie jednego elementu z drugim stworzy takie, a nie inne połączenie. Z kolei, gdy zrobią coś w nie do końca przemyślany sposób, ich konstrukcja może ulec zniszczeniu. To jednak nie wszystko. Lego Friends stawia na wspólną zabawę, a w tej maluchy mogą wcielać się w różne role i przenosić do fikcyjnych światów. Taki sposób zabawy pozytywnie wpływa na rozwój kreatywności dzieci.

Baw się z przyjaciółmi

Zestawy w kolekcji Lego Friends zostały tak zaprojektowane, ale przedstawić dzieciom różne zagadnienia tematyczne. I tak te mogą dowiedzieć się więcej o ekologii, ochronie zwierząt czy gatunkach zagrożonych wymarciem, a także nowych technologiach w postaci pojazdów elektrycznych. W taki właśnie sposób maluchy naturalnie uczą się nowych rzeczy o świecie, co ułatwi ich dalszy rozwój.